Kuşbakışı Production > Alternatif Yöntemler

1. Gerçek Uçak İle Havadan Çekim Yapmak :
Uçak İle Çekim Yapmanın En Önemli Dezavantajı Uçağın Havada Asılı ( Sabit ) Kalamaması Devamlı Seyir Halinde Olmasıdır. Bu Nedenle İstenilen Bölgenin 360 Derece Panoramik Çekim Yapılabilmesi Neredeyse İmkansızdır. Uçakların Havaalanları Dışında Uçuşa Geçememeside Ayrı Bir Dezavantajdır.Ayrıca Çekim Yapacak Kameramanında Can Güvenliği Açısından Pek Avantajlı Olduğu Söylenemez.

2.Gerçek Helikopterle Çekim Yapmak :
Bizim Hava Araçlarımızdan Ayrılan En Önemli Özelliği Alçak İrtifa Çekimlerde Çekilecek Alana Fazla Yaklaşamamaktadır. Şehir İçi Çekimlerde Çıkardığı Ses Ve Yasal İzinlerinden Dolayı Sorun Olmaktadır. Çekimi Yapan Kameraman Asla 90 Derece Dik Açı İle Çekim Yapamaz , Çünkü Helikopterin Ayakları 90 Derece Çekime Olanak Vermemektedir. Helikopter Pisti Gerektiği İçin Günün 24 Saati Çekim Yapmak Mümkün Değildir. miktolite

3.Micro Lite ( Delta Kanat ) İle Havadan Çekim Yapmak :
Mikrolite’da Bir Nevi Küçük Uçak Sayılır Fakat Uçaktan Ayıran Özelliği Kısa Bir Boş Araziden Bile Kalkış Ve İniş Yapabilmesidir.Bu Aracın Uçaktan Ayıran Dezavatajı Fotoğraf Makinesi Ve Diğer Ekipmanlarınızı Koyabileceğiniz Bir Alanınız Bulunmamaktadır. Gene Uçak Gibi Havada Asılı ( Sabit ) Kalamadığı için İstediğiniz Manzaraları Yakalayamazsınız.

4.Balon Yada Zeplin İle Havadan Çekim Yapmak :
Bu Sistem Kuşbakışı Firmasının Bünyesindede Bulunmaktadır. Fakat Maliyeti Yüksek Olduğu İçin Tercih Edilmemektedir.  Ancak Balon Yada Zeplin’i Dış Reklamlarda Kullanmak Mantıklı Bir Çözüm Yoludur.